УБВісті виходять з червня 1998


УБВести излизат от юни 1998

СКУ НАЧЕБТО ЗАГРОЖУЄ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ РОСІЇ
Російський уряд прагне залякати або ліквідувати свою політичну опозицію як в країні, так і за кордоном
Торонто, 12 липня 2019.- Рішення Генерального прокурора Росії про визнання Світового конгресу українців (СКУ) загрозою для національної безпеки Росії й далі демонструє репресивну політику РФ, спрямовану на ліквідацію українських громадських організацій у Росії. Також цей крок видає побоювання президента Російської Федерації Владіміра Путіна, що демократичні принципи, які сповідує український народ, можуть призвести до знищення клептократичного режиму Кремля, йдеться у заяві СКУ.
«Ні Конгрес, ні його складові організації не є загрозою національній безпеці Росії, - заявив Президент СКУ Павло Ґрод. - Ми стоїмо разом із миролюбним народом Росії, який хоче жити в державі, що поважає гідність свого народу». СКУ закликає російський режим Путіна вивести свої війська і спецслужби зі Східної України і Криму та припинити незаконну окупацію, порушення людських прав і військову агресію проти українського народу.
Нещодавно СКУ виступив за невизнання російських паспортів, виданих українським громадянам у Криму та на територіях України, окупованих кремлівськими найманцями. Видача російських паспортів на території України є подальшим актом агресії проти України. «Ми вітаємо рішення уряду Канади не визнавати ці документи та закликаємо міжнародне співтовариство наслідувати його приклад, оскільки це є ще однією атакою на український суверенітет», - повідомив Павло Ґрод.
СКУ визнаний неурядовою організацією як з боку ООН, так і з боку Ради Європи. Організація об'єднує в єдиний потужний голос 20-мільйонну українську діаспору в понад 60 країнах світу. Найбільше українців за межами України проживає саме на території Російської Федерації. Заборона українцям Росії співпрацювати з СКУ - це ще одна спроба залякати, пригнітити й безповоротно асимілювати їх.
Хоча таке рішення російської влади є ще одним знаком честі для СКУ, ми дуже стурбовані щодо безпеки провідників та членів українських громадських організацій на території Російської Федерації. Немає сумніву в тому, що російський уряд прагне залякати або ліквідувати свою політичну опозицію як в країні, так і за кордоном.
Сьогодні в Росії живуть мільйони українців. «Це наш український народ i СКУ буде захищати його інтереси та інтереси усіх українців, де б вони не проживали», - заявив Павло Ґрод.(УВісті)