КАКВО ОЗНАЧАВА ДУМАТА "УКРАЙНА"

УБВісті виходять з червня 1998

УБВести излизат от юни 1998


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ПРЕС-СЛУЖБА СКУ: ПРЕЗИДЕНТ СКУ ЗАВЕРШИВ ВІЗИТ ДО БОЛГАРІЇ
Торонто, 30 листопада 2017.- Президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій на запрошення складової організації конгресу Спілки українських організацій Болгарії «Мати Україна» 25-25 листопада здійснив робочий візит до Софії, щоб зустрітися з високопосадовцями та українською громадою для обговорення важливих українських питань, йдеться у повідомленні прес-служби СКУ.
Під час зустрічей з високопосадовцями президент СКУ подякував Болгарії за всебічну підтримку України в боротьбі з російською агресією, що є загрозою для миру і стабільності у всьому світі. Євген Чолій сподівається, що своє головування з 1 січня до 30 червня 2018 р. в Раді ЄС Болгарія використає для впровадження ефективних заходів боротьби з російською гібридною війною, зокрема, ля посилення та продовження цільових санкцій проти Російської Федерації, допоки Москва не буде дотримуватися мінських домовленостей та не піде з Крим і Східної України.
Президент СКУ також звернув увагу до грубих порушень прав людини в у Криму, на Сході України і в Російській Федерації та закликав Болгарію прийняти закон Магницького, щоб унеможливити такі порушення. Він також акцентував на важливості надання Україні допомоги – на кштал плану Маршалла, для подолання руйнівних наслідків російських військових дій та для посилення потрібних реформ в Україні.
Євген Чолій привернув увагу до російської дезінформаційної кампанії, яка намагається представити Україну як невдалу державу, і водночас відзначив значний поступ України в реформуванні, виокремивши, зокрема, заходи на подолання корупції.
Президент СКУ запевнив болгарські владні структури, що ст.7 Закону України «Про освіту» не спрямовано проти болгарської та інших меншин в Україні. Пан Чолій закликав Болгарію визнати Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу.
24 листопада 2017 р. Президент СКУ виступив перев. активом української діаспори, яка влаштувала з цієї нагоди святкову вечерю.
25 листопада Євген Чолій разом із СУОБ «Мати Україна» вшанував пам’ять жертв Голодомору у церкві «Св.Неділя» Болгарської православної церкви.
Потому президент СКУ побував у Будинку кіно, де виступив з промовою після показу фільму режисера Костянтина Чакирова «Прийшла осінь 1946» про Голодомор у Бессарабії 1946-47 рр.
Президент СКУ разом з українцями Болгарії поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.
З ідео репортажем про візит Президента СКУ до Болгарії можна ознайомитися ТУТ.
Список осіб, з якими зустрівся Євген Чолій:
- Балтажи Микола, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Болгарії;
- Біков Тома, депутат Парламенту Болгарії, член Комітету з питань культури та медіа, член Групи дружби Болгарія-Україна парламенту Болгарії;
- Велчев Красімір, депутат парламенту Болгарії, голова Комітету релігійних конфесій та прав людини парламенту;
- Коджабашев Костадін, генеральний директор Директорату двосторонніх відносин при Міністерстві закордонних справ Болгарії;
- Манев Маноїл, депутат парламенту Болгарії, заступник голови Комітету закордонних болгар та заступник голови групи дружби Болгарія-Україна;
- Манушев Пламен, депутат парламенту Болгарії, заступник голови Комітету закордонних справ, член Комітету оборони, Голова делегації Болгарії на Парламентській асамблеї НАТО, член групи дружби Болгарія-Україна;
- Мілков Ніколай, секретар болгарського головуванні в Раді ЄС;
- Стоянов Александр, директор науково-дослідного центру вивчення демократії;
- Харалампіев Петр, президент Державного агентства закордонних болгар.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.