Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко)

КАКВО ОЗНАЧАВА ДУМАТА "УКРАЙНА"

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

УБВісті виходять з червня 1998

УБВести излизат от юни 1998


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 РІШЕННЯ, ЯКІ УХВАЛИЛИ ЦЬОГОРІЧНІ РІЧНІ ЗБОРИ СКУ
Торонто, 30 серпня 2017.- У Києві 25-26 серпня проходили річні збори Світового конгресу українців. Участь в них брали делегати та представники майже с усіх країн, які є членами або кандидатами у члени конгресу. Спілку українських організацій в Болгарії "Мати Україна" представляла Мар'яна Імреорова, яка є лідером пловдівського осередку спілки.
Зі штаб-квартири СКУ у Торонто "УВісті" отримали інформацію про рішення, які цього року ухвалили збори. Ось вони:
Річні загальні збори СКУ продовжують закликати Святійшого Варфоломія І, Архієпископа Константинополя - Нового Риму i Вселенського Патріарха видати Томос про автокефалію Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Річні загальні збори СКУ продовжують закликати до визнання Патріаршого статусу Української Греко-Католицької Церкви.
Річні загальні збори СКУ закликають все світове співтовариство до консолідації в боротьбі з гібридною війною Російської Федерації, що є загрозою для миру і стабільності в світі.
Річні загальні збори СКУ закликають всю українську діаспору і далі всіляко сприяти наданню підтримки Україні з боку міжнародного співтовариства, а зокрема:
- продовженню та посиленню цільових санкцій проти Російської Федерації, поки вона цілком не буде дотримуватись Мінських домовленостей та не деокупує Крим;
- наданню Україні економічної і технічної допомоги;
- наданню Україні еквівалент плану Маршалла;
- розгортанню в Східній Україні поліцейської місії Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ) та спостережної місії ОБСЄ в Криму;
- сприянню звільнення українських політичних в’язнів, утримуваних російськими владними структурами;
- захисту людських, національних і релігійних прав та свобод українців і кримських татар у Криму та на незаконно окупованих Російською Федерацією територіях Сходу України та українців у Російській Федерації;
- наданню Україні гуманітарної допомоги на подолання наслідків російської агресії;
- підтримці євроінтеграційного курсу України на шляху до набуття нею повноправного членства в ЄС та
- підтримці євроатлантичного курсу України до набуття нею членства в НАТО.
Річні загальні збори СКУ закликають всю українську діаспору і далі всіляко сприяти:
- впровадженню реформ в Україні, а зокрема в сферах судочинства, охорони здоров’я та освіти, і
- визнанню та всебічній підтримці міжнародним співтовариством реформ в Україні.
Річні загальні збори СКУ закликають всю українську діаспору і далі рішуче протидіяти російській дезінформації, а зокрема:
- поширювати інформацію про імперські дії Російської Федерації в Криму та на Сході України та
- поширювати інформацію про Україну шляхом висвітлення її прогресу в реформуванні, модернізації та поборюванні корупції.
Річні загальні збори СКУ закликають всю українську діаспору поширювати правдиву інформацію про важливі сторінки в історії України та сприяти якнайширшому визнанню в світі Голодомору геноцидом українського народу.
Річні загальні збори СКУ закликають:
- польський та український народи до вирішення історичних питань між Польщею і Україною за допомогою просвітництва і примирення;
- польський народ і далі підтримувати український народ у його важкій боротьбі, щоб захистити територіальну цілісність України та зупинити російську агресію від просування на Захід;
- українську діаспору в світі гідно відзначити 100-ліття проголошення незалежності Української Народної Республіки;
- українську діаспору в світі гідно відзначити 100-ліття Української революції, вшанувати протягом 2017-2021 рр. пам’ять про її учасників та дбати за об’єктивне висвітлення цього важливого періоду української історії в іноземних публікаціях та
- українську діаспору в світі до щорічного відзначення 15 серпня бою під проводом генерала-хорунжого армії Української Народної Республіки Марка Безручка, що у 1920 р. під Варшавою допоміг побороти Червону армію та врятувати Європу від більшовицької навали.
Річні загальні збори СКУ закликають українську діаспору:
- і далі велично відзначати 50-ліття СКУ в усіх країнах проживання української діаспори, та
- активно поширювати інформацію про досягнення СКУ за 50 років своєї діяльності, зокрема матеріали Міжнародного інституту освіти культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”.
Річні загальні збори СКУ закликають українську діаспору до підтримки стратегічних пріоритетів, запропонованих Комітетом з підтримки економічного розвитку України при СКУ на економічному форумі “Підтримка економічного розвитку України: співпраця між Урядом і діаспорою”, а зокрема:
- сприяти збільшенню обсягів українського експорту в світі шляхом просування українських товарів та послуг у країнах проживання українськoї діаспори;
- допомагати Україні в залученні прямих іноземних інвестицій шляхом підтримки зусиль Уряду України щодо реформування країни та створення сприятливого бізнесового середовища. Особливу увагу слід приділити подальшій боротьбі з корупцією, оскільки це є суттєвою перешкодою для інвестицій;
- сприяти розширенню торговельних можливостей для українських компаній у світі;
- співпрацювати з Урядом України щодо призначення ним членів діаспори на посади Почесних Консулів України, які б займалися торгово-економічними питаннями в країнах свого проживання;
- сприяти створенню та співпраці з бізнес-асоціаціями та торговельними палатами, орієнтованими на Україну, на прикладі успішної моделі Канадсько-української торгової палати та Американської торговельної палати в Україні;
- знаходити технічну допомогу та експортне фінансування для України від країн, в яких діють члени СКУ, та докладати зусиль, щоб зробити це фінансування доступним для українських проектів, бізнесу та неурядових організацій та
- ділитися своїм досвідом та знаннями для трансформування українських державних підприємств шляхом подання своїх кандидатур на конкурси на посади їхніх Генеральних директорів.
“Річні загальні збори Світового Конґресу Українців 2017 р., які співпали з відзначенням в Україні його 50-ліття, пройшли успішно та запевнили, що світове українство буде й далі стояти на сторожі незалежності і територіальної цілісності України та просувати на міжнародному рівні актуальні українські питання,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.
З текстом усного звіту Президента СКУ можна ознайомитись ТУТ .
Детальніше з інформацією про зустріч з Виконуючою обов’язки Міністра охорони здоров’я можна ознайомитись ТУТ .
Детальніше з інформацією про Інавгураційний економічний форум СКУ можна ознайомитись ТУТ   і на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Детальніше з інформацією про спеціальне засідання з нагоди 50-ліття СКУ в Міністерстві закордонних справ України можна ознайомитись ТУТ і на веб-сайті Міністерствa закордонних справ України.
Детальніше з інформацією про відзначення 50-ліття СКУ в Мистецькому арсеналі можна ознайомитись   ТУТ ,    на     веб-сайті    Президента   України і на 5 каналі .

Світовий Конґрес Українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

ПРЕЗИДЕНТ ПРИВІТАВ СКУ З НАГОДИ 50-ЛІТТЯ ОРГАНІЗАЦІЇ
Київ, 26 серпня 2017.- У Мистецькому арсеналі в Києві відбулося урочисте відзначення 50-ліття Світового Конґресу Українців (СКУ), у якому разом з провідниками СКУ та представниками його мережі взяли участь Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко, Глава Української Православної Церкви Патріарх Філарет, Глава Української Греко-католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук) та інші релігійні провідники і державні високопосадовці України, дипломати з різних країн світу та представники українського громадянського суспільства.
Від імені СКУ виступив його Президент  Евген Чолій, який привернув увагу до здобутків СКУ в просуванні українських інтересів протягом 50-літньої історії. Він зокрема наголосив на діяльності понад 20-мільйонної української діаспори на чолі з СКУ щодо відновлення та утвердження української державності, а також на нинішніх пріоритетах, які пов’язані з підтримкою України в поборюванням російській агресії та з втіленням у життя її євроінтеграційних і євроатлантичних прагнень.
Президент України Петро Порошенко в своєму виступі подякував СКУ за довголітню підтримку України, наголосивши, що СКУ є сильним і консолідованим виразником прагнень України та її вірним захисником у світі. Президент України також закликав до подальшої активної співпраці.
Президент СКУ вручив Президенту України символічний подарунок – скляну скульптуру “Ангел миру”.
Програма відзначення включала показ короткого документального фільму “50 років Світового Конґресу Українців” та тематичну презентацію про найважливіші етапи історії СКУ, яку оформив Креативний директор Сергій Проскурня на основі матеріалів мандрівної виставки, підготовленої Міжнародним інститутом освіти культури і зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”.
Президент України Петро Порошенко та Президент СКУ Евген Чолій також обмінялися думками про  подальші процеси європейської та євроатлантичної інтеграції України.
"Понад 20-мільйонна українська діаспора на чолі зі Світовим Конґресом Українців буде й далі активно просувати інтереси України та українського народу," - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Представником від Болгарії на урочистостях була Маріянна Імреорова (на світлині) – лідер українців Пловдіва.
З відеозаписом виступів Президента України Петра Порошенка та Президента СКУ Евгена Чолія можна ознайомитись ТУТ.
З текстом виступу Президента СКУ Евгена Чолія можна ознайомитись ТУТ.
З інформацією про відзначення 50-ліття СКУ в Мистецькому арсеналі можна ознайомитись на веб-сайті Президента України.
Світовий Конґрес Українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.