КАКВО ОЗНАЧАВА ДУМАТА "УКРАЙНА"

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

УБВісті виходять з червня 1998

УБВести излизат от юни 1998


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
У БОЛГАРІЇ КАТОЛИКИ ЗБИРАЛИ ГРОШІ ДЛЯ УКРАЇНИ
З любов’ю до Бога українці великою кров’ю захищають себе та увесь світ від неправди
Sv.IosifСофія, 25 квітня 2016.- Учора в усіх католицьких храмах Болгарії відбулася свята літургія з благодійним збором грошей для України. Усі пожертви підуть на фінансування масштабної гуманітарної акції папи римського Франциска на допомогу переселенцям з Донбасу.
У Софії службу у конкатедралі св.Йосифа відправив отець Збігнев. Там були присутні посол України Микола Балтажи, українські дипломати, актив діаспора на чолі з головою Спілки українських організацій в Болгарії Оленою Коцевою.
"Помолимося за український народ, який відвойовує свою незалежність від російської агресії, - звернувся отець Збігнев до прихожан. – З любов’ю до Бога українці великою кров’ю захищають себе та увесь світ від неправди, тому помолимося за них - наших братів-християн!"

Після закінчення святої літургії посол Микола Балтажи, Олена Коцева та волонтер Надія Бойко щиро подякували отцеві Збігневу за все, що католицька церква робить для України.
Зібрані 24 квітня в усьому світі, включно й у Болгарії, кошти надійдуть до фонду, адмініструвати який має Папська рада. Наразі Ватикан збирає інформацію про чисельність донбасчан, що потребують допомоги. За інформацією президента міжнародного благодійного фонду "Карітас-Україна" Андрія Васьковича, зараз внутрішніх переселенців в Україні 1 млн. 700 тис., загиблих від військових дій – 9 тис., поранених – 21 тис. Ці дані будуть передані до адміністрації Ватикану.

У Болгарії католицизм є четвертим за чисельністю віросповіданням і нараховує понад 50 тис. прихожан (православ'я – 4,4 млн., іслам – 0,6 млн., протестантство – 64 тис.). У Софії костьол Св.Йосифа збудували ще у 1880 р. Однак у березні 1944 р. англо-американська авіація бомбила центр болгарської столиці і цей храм був вщент зруйнований. На тому ж місці перший камінь у фундамент конкатедрали заклали аж у 2002 р., коли Софію відвідав папа Йоан Павло II. У Болгарії є всього кілька храмів латинського та греко-католицького обрядів, зокрема, у Софії та Пловдіві.(УБВісті
)