КАКВО ОЗНАЧАВА ДУМАТА "УКРАЙНА"

УБВісті виходять з червня 1998

УБВести излизат от юни 1998


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ ЗАЧАРОВАНІ БОЛГАРІЄЮ
Софія, 01 жовтня 2018.- Тут перебуває делегація Національної спілки письменників України. Вона брала участь у міжнародному поетичному фестивалі «Під небом Копрівштиці». Окрім нас, свою творчість у цьому старовинному та мальовничому містечку представили й митці із Сербії, Хорватії, Словенії та Боснії.

- Ми зачаровані красою Болгарії та гостинністю болгар, - сказав «УВістям» Михайло Сидоржевський – голова нашої спілки. – Особливо нас вразив Пловдів – місто з тисячолітньою історією.
- Хто у складі вашої групи, пане Михайле?
- Олександр Гордон – заступник голови НСПУ, письменниця та перекладач з болгарської Інна Ковальчук, а тук до нас приєдналася Анна Багряна – українська поетеса, письменниця, драматург, перекладач, яка одружена за болгарином і мешкає у Софії.
- А з ким ви тут співпрацюєте, пане Михайле?
- Нас запросила Незалежна спілка болгарських письменників, якою керує Марін Кадієв, і Асоціація софійських письменників на чолі із Захарі Івановим. З ними ми маємо підписані угоди про співпрацю. Наразі обговорюємо переклад та видання поетичних антологій – українсько-болгарської та болгарсько-української, а також збірник літературознавчих статей для ближчого ознайомлення із сучасною, відповідно, болгарською та українською літературою. Маємо плани і на наступний рік. Це дуже важливо для нас у контексті інтеграції України до ЄС і зміцнення культурних, зокрема, письменницьких, контактів між нашими людьми і країнами.
- Ви сьогодні були у нашому посольстві.
- Так, мали зустріч з послом Віталієм Москаленком. Ми обговорили ідею встановлення пам’ятника Лесі Українці у Владая - передмісті болгарської столиці. Поетеса там колись лікувалася і відпочивала. Там є камінь з написом про це. Але варто подумати про пам’ятник. Посол обіцяв сприяння.
Розмову провів Василь Жуківський

Відеоінтерв'ю с Михайлом Сидоржевським: ТУТ