КАКВО ОЗНАЧАВА ДУМАТА "УКРАЙНА"

УБВісті виходять з червня 1998

УБВести излизат от юни 1998


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 КОНКУРС ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА «МАГIЯ ПИСАНКИ»
(на български език - вж. ТУК)
Українська недільна школа імені Лесі Українки при фундації «Мати Україна» (м.Софiя, Болгарія) за підтримки Посольства України в Болгарії та Почесного консульства України в Пловдіві оголошує Конкурс дитячого малюнка «Магiя писанки», присвячений 100-річчю встановлення дипломатичних стосунків між Україною і Болгарією.
Українська писанка визнана шедевром мiнiатюрного розпису. В Українi, у м.Коломия знаходиться єдиний у свiтi Музей Писанки, а в Канадi - єдиний у свiтi пам’ятник Писанцi.

Умови участі в конкурсі:
1.До участi в конкурсі запрошуються діти всiх українських дiаспорних органiзацiй на території  Болгарії,  дiти українських дипломатiв,  дiти українцiв, якi працюють в Болгарії, дiти болгарських друзiв України і всі бажаючі.
2.Роботи мають бути виконані на папері формату А4, техніка – вільна.
3.Роботи надсилаються в електронному вигляді (скановані, формат JPG, із роздільною здатністю не менше 300 DPI) без комп’ютерної обробки.
4.Роботи оцінюватимуться у трьох вікових категоріях:
- 3-6 років
- 7-11 років
- 12-16 років
5.До листа із відправленим малюнком слід додати наступну інформацію:
– назва твору і техніка виконання;
– ім’я та прізвище автора;
– дата народження автора;
– місце проживання;
– телефон та електронна адреса когось із батьків або художнього керівника;
– фото автора.
6. Роботи приймаються до 10 березня 2018 р. на адресу:  unr_bg_100@abv.bg
Роботи оцінюватимуться авторитетним журі. Переможці будуть нагороджені грамотами і подарунками. Найкращі малюнки будуть опубліковані в електронних та паперових виданнях Болгарії та України. Батьки учасників конкурсу дають згоду організаторам конкурсу на публікацію і популяризацію відправлених творів.
Результати конкурсу, місце, день і годину нагородження буде оголошено до 20 березня 2018 р. на сайті «Украински вести»: http://www.ukrpressbg.com/
Успіху всім учасникам!

КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА «МАГИЯ НА ПИСАНКАТА»
Украинското неделно училище «Леся Украинка» при фондация «Мати Украйна» (България), с подкрепата на Посолството на Украйна в България и Почетното консулство на Украйна в Пловдив обявява Конкурс за детска рисунка «Магия на писанката», посветен 100-годишнината от установяването на дипломатически отношения между Украйна и България.
Украинското великденско яйце е признато за шедьовър на миниатюрната живопис. В Украйна в гр.Коломия е единственият музей на Писанката в света, а в Канада е единственият паметник на Писанката в света.

Условия за участие в конкурса:
1. В конкурса могат да участват деца на членове на украинските диаспорни сдружения в България, деца на украинските дипломати, деца на украинците, работещи в България, деца на българските приятели на Украйна и всички желаещи.
2. Рисунките трябва да бъдат на хартия формат А4, техника – свободна.
3. Рисунките се изпращат в електронен вариант (скенирани, формат JPG, не по-малко от 300 DPI) без компьютерна обработка.
4. Рисунките ще се оценяват в три възрастови групи:
- 3-6 години
- 7-11 години
- 12-16 години
5. Към файла с всяка изпратена рисунка е необходима следната информация:
– название на рисунката и техника на изпълнение;
– име и фамилия на автора;
– дата на раждане на автора;
– местоживеене;
– телефон и електронен адрес на родител или художествен ръководител;
– актуална снимка на автора.
6. Рисунки за конкурса се приемат до 10 март 2018 г. на адрес:  unr_bg_100@abv.bg

Рисунките ще бъдат оценявани и класирани от авторитетно жури. Победителите ще бъдат наградени с грамота и подаръци. Най-добрите рисунки ще бъдат публикувани в електрони и книжни издания в България и Украйна. Родителите на участниците в конкурса дават право на организаторите да публикуват и популяризират изпратените творби.
Резултатите от конкурса, мястото, деня и часа на награждаването ще бъдат объявени до 20 март т.г. на сайта «Украински вести»: http://www.ukrpressbg.com/
Успех на всички участници!