Болгарія
нині
СКАНДАЛ: РУСНАК ДИСКРИМИНИРА УКРАИНСКИ ДЕЦА В БЪЛГАРИЯ
София, 26 юли 2014.- Скандал в България в международния лагер "Мистрал" в курорта "Св.Власт"! Аниматорът в лагера руснакът Игор Абесинов забрани на две украински момичета - Дария и София (на снимката - "Главком"), да носят националната си носия. Случката е станала на 24 юли – в деня, когато в Украйна се отбелязва празник на украинското знаме. Родителите на децата веднага са се обадили в Киев, скандалът е бил подхванат от украинските медии.
Украинската диаспора в България (Олена Коцева - София, Мариян Горбан - Бургас) потърси съдействие от посолството в столицата и консулството във Варна. А на 27 юли външното министерство на Украйна изпрати до София протестна нота, в която случката в "Мистрал" се окачествява като дискриминация.
Информацията за скандала беше проучена и от няколко български телевизии. В неделя, на 27 юли, репортажите бяха излъчени, в частност, в централните новини на Нова телевизия и БНТ. Първата беше категорична – станалото в "Мистрал", където почиват деца от Украйна, Полша и Русия, е недопустимо. Докато заключението на държавната ТВ беше, че случаят е преувеличен.
Самият Игор Абесинов се оправда, че на сцената на лагера всеки може да се представя с националната си символика, но извън нея – не. "Тук, в лагера, трябва да се забрави и Путин, и Порошенко", - каза той пред репортерите.
Случилото се в "Мистрал" придоби отзвук и в социалните мрежи и много от българските коментари бяха доста категорични в полза на украинските деца.(УБВести)
У СОФІЇ ЛАВРОВА ЗУСТРІЛИ "ПУТІН - ХУ*ЛО, ЛА-ЛА-ЛА-ЛА!"
Софія, 07 липня 2014.- Сьогодні до болгарської столиці з дводенним візитом прибув дипломат №1 Росії.>>>
СЬОГОДНІ І У БОЛГАРІЇ – ДЕНЬ ТИШІ. ЗАВТРА – ВИБОРИ ДО ЄВРОПАРЛАМЕНТУ
Софія, 24 травня 2014.- Сьогодні у Болгарії не тільки національне свято - День слов'янської писемності та культури. Сьогодні тут і день тиші. Завтра болгари обиратимуть своїх представників у Європарламент.
За останніми соціологічними даними, що їх представила авторитетна група "Екзакта", шість тутешніх партій та коаліцій матиме своїх євродепутатів.
Найкращий результат наразі має партія "ГЕРБ" – 28,5%. На другому місці – правляча Болгарська соціалістична партія – 24%. Далі йде її урядовий коаліційний партнер турецький Рух за права та свободи – 11,3%. Зовсім нова партія – "Болгарія без цензури", уже сподобалася 11,1% болгар. Правий "Реформаторський блок" має 6,2% прихильників, а лівий рух "АБВ" – 5,8%. Решта понад 30 партіям та рухам не вдається перестрибнути 4-відсотковий бар'єр. Малоймовірно що і мажоритарні представники заручаться підтримкою бодай 150 тис. виборців, щоби потрапити до Європарламенту, де квота Болгарії становить 17 місць. Усього він нараховує 786 депутатів.
Соціологи передбачають виборчу активність не більше 35-40%.
Тема України була серед домінуючих протягом передвиборних дебатів тут. Чіткої проукраїнської позиція дотримується "Реформаторський блок". "ГЕРБ", турки та "Болгарія без цензури" проти анексії Криму, але й не дуже хочуть санкцій проти Росії, бо це може зашкодити болгарсько-російській торгівлі й туризму. Соціалісти та "АБВ" мають проросійську позицію.(УБВісті)
ПОНАД 20% БОЛГАР ХОЧЕ ДО ЄВРАЗІЙСКОГО СОЮЗУ ПУТІНА
Софія, 15 травня 2014.- Якби сьогодні у Болгарії відбувся референдум, куди рухатися країні – до Європейського союзу чи до Євразійського союзу, то лишень 40% болгар захотіли б до ЄС. Водночас 22% населення бачить своє щастя у створюваному Владіміром Путіним Євразійському союзу. Не голосували б 28%.
Ці дані оприлюднила соціологічна агенція "Альфа Рісерч".
Характерно, що до Євразії прагне електорат переважно ультралівої та лівих формацій. Зокрема, це прихильники "Атаки", яка представлена у парламенті і яскраво засвітилася як проросійська партія, особливо на тлі української кризи, - 38%, правлячої Болгарської соціалістичної партії – 34%, та її відгалуження - рух "АБВ", лідером якого є екс-президент Болгарії Георгі Пирванов, - також 34%. Дивно, що до цього списку потрапив і правий Реформаторський блок – 15%.
Як бачимо, після вступу до ЄС у 2007 р. антиєвропейські настрої в Болгарії, яка пасе задній у Союзі і навіть поступається Румунії, є значними, що має викликати тривогу серед тутешньої проєвропейської еліти. За даними розвідки Німеччини, Болгарія є найслабкішою ланкую у ЄС і ймовірним плацдармом для просування російських інтересів. Приміром, за ініціативою, як стверджується, Москви до болгарського законодавства вносяться такі зміни, які б дозволили уникнути обмежень ЄС і запустити газопровід "Південний потік".
Соціологи агенції "Альфа Рісерч" роблять два висновки:
- прихильники БСП, "АБВ" та "АтакА" хочуть виходу Болгарії з ЄС і приєднання до зовсім іншої, політично протилежної, моделі. Так, їх менше, але вони активні, відроджують лексику "холодної війни", за ними – сильні економічні та галасливі політичні чинники;
- тих, хто підтримує членство Болгарії в ЄС, є більше, але вони пасивні, вважають, що європейські цінності та свободи є чимось природним, гарантованим, і цьому ніщо не загрожує, ніщо не може це забрати. Але це не так. За свободу треба боротися навіть будучи в ЄС.(УБВісті)
ПРЕЗИДЕНТ БОЛГАРІЇ: ПІСЛЯ КРИМУ – ЧЕРГА ЗА БАЛКАНАМИ?
Софія, 01 травня 2014.- "Ми є свідками нової політики – націоналістичної та агресивної, в країнах так званого близького зарубіжжя. Хто далі? Молдова?, Балкани?"
Про це в інтерв'ю французькій газеті "Експрес" заявив болгарський президент Росен Плевнеліев. На його думку, криза в Україні загрожує Болгарії. Кремль прагне дестабілізації і не тільки на Сході та Півдні України. Його літаки постійно порушують повітряний простір Болгарії.
Хоча Болгарія є русофільською державою, президент був здивований реакцією болгарських політиків, мовляв, нам не треба протиставлятися Росії.
Росен Плевнеліев стверджує, що з кризою в Україні пов'язано виживання Європейського Союзу як прикладу гуманізму та демократичного розвитку. На його погляд, Європа дотримується не дуже твердої політики щодо Росії. "Якщо ми відступимо зараз, то наш Союз чекає не тільки дестабілізація. Він перестане бути демократичною моделлю в очах всіх, хто мріє колись приєднатися до нього – йдеться про наших сусідів на Балканах", - сказав президент.(УБВісті)
ЄВРОПЕЙСЬКА НАРОДНА ПАРТІЯ ВИПЕРЕДЖАЄ ПЄС
Софія, 20 квітня 2014.- Якби вибори до Європарламенту відбулися сьогодні, то Європейська народна партія (ЄНП) знову перемогла б свого основного конкурента - Партію європейських соціалістів (ПЄС). Про це свідчать дані опитування, що його здійснив Votewatch. Народники отримали б 222 місця, а соціалісти – 209.
Ще місяць тому ці дві партії мали однакову підтримку. Але зараз рейтинг соціалістів упав у Австрії, Болгарії, Угорщині, Польщі, Франції та Греції із-за двоякої позиції з українського питання. ПЕС, зокрема, проти суворий санкцій проти Росії. Соціологи стверджують, що ймовірність перемоги соціалістів становить не більше 25%. Лідером ПЄС є болгарин Сергей Станішев.
Ліберальна партія може отримати 60 місць, а об'єднані ліві – 53.
Вибори до Європарламенту відбудуться 25 травня цього року. Виборці у 27 країнах – членах мають обрати 786 євродепутатів. У разі перемоги ЄНП Україна може розраховувати на подальшу політичну та економічну підтримку ЄС і засудження російського агресора. Але у разі приходу до влади у Брюсселі ПЄС офіційний Київ чекають дуже складні часи.(УБВісті)
РОСІЙСЬКІ РОЗВІДУВАЛЬНІ ЛІТАКИ КРУЖЛЯЮТЬ БІЛЯ БОЛГАРІЇ
Софія, 31 березня 2014.- Розвідувальні літаки Росії кружляють у нейтральному просторі біля Болгарії. "Протягом березня нам довелося п'ять разів піднімати у повітря наші винищувачі, що перебувають на цілодобовому чергуванні", - заявив міністр оборони країни Ангел Найденов. Він додав, що накази про це надходили зі штаб-квартири НАТО.
Повітряний простір Болгарії є зовнішнім кордоном Європейського Союзу. Країна є членом НАТО уже 10 р. Її збройні сили нараховують 40 тис. вояків, а у ВПС використовуються винятково російські винищувачі – Міг-29 та Міг-21. Зараз проводиться тендер на закупівлю літаків виробництва Швеції, США або якоїсь іншої держави – члена альянсу.(УБВісті)
ПАМ'ЯТНИК РАДЯНСЬКІЙ АРМІЇ У СОФІЇ ПРОКИНУВСЯ БЛАКИТНО-ЖОВТИМ
Софія, 23 лютого 2014.- Сьогодні вранці жителі болгарської столиці побачили пам'ятник Радянській Армії розмальованим - із синьо-жовтим прапором та вояком у кольорі нашої символіки. Це зробив хтось із болгар, бо у слові "Капутін" замість "і" написано "ї". А "Слава Україні" написано вірно.
Цей пам'ятник, який демократична болгарська спільнота ніяк не може демонтувати роки поспіль, вкотре став об'єктом "артатаки" тутешнього політично творчого люду. Два роки тому його пофарбували у кольори героїв американських комісків, торік - у рожевий колір як акт незгоди із втручанням Болгарії у внутрішні справи Чехословаччини у 1968 р., а зараз - у наші кольори, що, безумовно, символізує схвалення болгарами або бодай їх частини Майдану.(УБВісті)
Світлини Василя Жуківського

Наша
довідка
НАСЕЛЕННЯ БАЛКАНСЬКИХ КРАЇН (ЗА ДАНИМИ 1999 РОКУ):
Туреччина - 64,269 млн.
Румунія - 22,526 млн.
Югославія - 10,615 млн.
Греція - 10,508 млн.
Болгарія - 7,929
млн.
Хорватія - 4,565 млн.
Босна і Герцеговина - 3,483 млн.
Албанія - 3,365 млн.
Македонія - 2,022 млн.
Словенія - 1,985 млн.
Кіпр - 0,746 млн.
|