УБВісті виходять з червня 1998


УБВести излизат от юни 1998

У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЦІКАВУ МОНОГРАФІЮ ПРО УКРАЇНСЬКО-БОЛГАРСЬКІ ВІДНОСИНИ 1918-1944 РОКІВ
Київ, 02 серпня 2021.- Емоційний, насичений день. Сьогодні відбулася презентація спільної монографії «Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918-1944)», співавтором якої маю честь бути і яка є результатом роботи спільної Комісії істориків Україна-Болгарія.

Хочу подякувати пані професорці Iryna Matiash за можливість долучитися до глобального дослідницького проєкту «100-річчя Української дипломатії» під егідою очолюваного Вами Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин. Дякую за довіру бути причетною до реконструкції важливого і буремного періоду становлення українсько-болгарських дипломатичних відносин.
Дякую за співпрацю пані Inna Manasieva, доктору історичних наук Інституту історичних досліджень БАН, за захопливі і цікаві розвідки передумов визнання Української Народної Республіки з боку Царства Болгарії, зусиль Союзу визволення України в Болгарії у 1914-1917 рр., підписання Брест-Литовського мирного договору.
Щиро дякую пану Послу Віталій Москаленко та болгарській архівістці Еміне Хаковій за збережений архів видатного громадського діяча, лідера української еміграції в Болгарії М.Паращука, представника УНР в Царстві Болгарія. Без такого ґрунтовного формування болгарської україніки у Збірнику «Михайло Паращук – український скульптор і видатний громадський діяч» (2016), і Вашого благословення, і Вашої всебічної підтримки ця монографія була б неможливою у такому комплексному вигляді. До речі, згаданий унікальний збірник документів В.А.Мoскаленка та Е.Хакової було урочисто передано в дар Національній бібліотеці.
Дуже дякую усім друзям, хто прийшов сьогодні і хто долучився он-лайн: Оля Сорока, Rayna Kamberova, Лилия Желева (ви дуже допомагали на різних етапах). Дякую вчителям і наставникам Олена Чмир, Michai Stanchev за теплі слова, а пану Микола Ярмолюк ще й за чудову модерацію на додачу.
Дякую безмежно науковцям Ігор Жалоба (моєму шановному і чудовому опоненту), Гай-Нижник Павло / Pavlo Hai-Nyzhnyk Павло Гай-Нижник за підтримку і високу оцінку спільної монографії про офіційну дипломатію і інструменти «м"якої сили», які застосовувалися сто років тому в українсько-болгарських відносинах.
Переконана, що усі читачі відкриють для себе багато цікавого і нового про:
- відкриття першого посольства УНР в Царстві Болгарія та посольства Царства Болгарії в Україні;
- складний процес становлення дипломатичної присутності обох країн в Києві і в Софії;
- внутрішньополітичні обставини і суспільну думку про Царство Болгарії в Українській державі і Україну в Царстві Болгарія;
- продовження справи відстоювання права українців на власну державу силами емігрантів і представників Уряду УНР в еміграції у буремний період між двома світовими війнами;
- непросту роботу перших дипломатів та українства Болгарії з формування іміджу України, популяризації держави і формування осередків українсько-болгарської дружби;
- викриття силами колишніх дипломатів та лідерів української еміграції в Болгарії злочинів більшовицького режиму проти українців в Українській РСР. І цей перелік можна продовжувати дуже довго...
Книга доступна за посиланням - resource.history.org.ua/item/0015879
Анна Тертична